Tks-Web

STERİDERM 1000 ml

  • 204007385
  • VAR

El ve cilt antisepsisini sağlamak için ameliyat ve enjeksiyon öncesinde sağlık kuruluşlarında ve el ve cilt antisepsisinin gerektiği her yerde kullanılabilir. Sprey başlığı hariç.

+ -

STERİDERM - EL ve CİLT ANTİSEPTİĞİ - 1 Litre

  • 30 saniyede etkili 
  • Cildi Kurutmaz, nemlendirir.
  • Hoş Kokulu
  • Susuz Temizlik

İçerik:

Etanol min.%70 h/h, % 0.5 klorheksidin diglukonat, 1-3 butandiol,gliserin parfüm ve boya içerir.

Tıbbi özellikleri:

STERİDERM  EL VE CİLT ANTİSEPTİĞİ içerdiği min. % 70 lik etanol ile canlı dokuların dezenfeksiyonunda ve ameliyat öncesi cilt antisepsisi için kullanılır. Bakterisid, fungusid ve virüsleri inaktive edicidir. Çözeltinin geniş bir mikroorganizma grubuna etkili antiseptik özelliğe sahip olması için gram (+)  ve gram (- ) bakterilere etkili klorheksidin diglukonat eklenmiştir. Katyonik yapısı sebebiyle klorheksidin dokulara güçlü bir şekilde bağlanır ve bakteriostatik etki göstermeye devam ederek ürünün etkisini arttırır. Klorheksidin diglukonatın ciltten absorpsiyonu yok denecek kadar azdır.


Önerilen kullanım yeri:

El ve cilt antisepsisini sağlamak için ameliyat ve enjeksiyon öncesinde hastanelerde ve el  ve cilt antisepsisinin gerektiği sahalarda kullanılır.

Kullanılmaması gereken durumlar:

Yenidoğan bebeklerde, açık yara tedavisinde ve klorheksidin diglukonata aşırı duyarlı kişilerde kullanılmamalıdır. Haricen  kullanılır. Kullanmadan önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz.

Günlük kullanım şekli ve dozu:

Steriderm  çözelti kullanıma hazırdır.

. Hijyenik el antisepsisinde ; 3-5 ml arası çözelti ovuşturularak bileklere kadar sürülür.Çözelti 30 sn. içinde kurur.
. Cerrahi el antisepsisinde ; çözelti ellere ve kollara dirseklere kadar olmak üzere 3 dk boyunca sürülür ve bu alanın bir süre nemli kalmasına dikkat edilir.
. Enjeksiyon öncesinde ; çözelti en az 15 sn. süreyle enjeksiyon yapılacak bölgeye temas ettirmek suretiyle antisepsi sağlanır.

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!

© 2018 TIP KİM SAN Ltd.Şti Tüm hakları saklıdır.

Visa Mastercard 3d secure
Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.